درباه ما

شرکت البرز گستران هدیش بهمن ماه 87 تاسیس گردید. این مجموعه فعالیت خود را در بخش امور بازرگانی مربوط به صنعت کاشی و سرامیک آغاز نمود. در سال 89 با توسعه حوزه فعالیت خود به صنایع مظروف؛ چینی بهداشتی و پخت سوم ورود کرد.

تامین مواد اولیه در حوزه های متفاوتی از قبیل: مواد معدنی، مواد مورد نیاز فینیشینگ و مواد اولیه چاپ عکسبرگردان در دست اقدام قرار گرفت. در زمینه مواد معدنی، موادی نظیر سیلیکات زیرکونیوم، اکسید آلومینوم، فلدسپار،بالکلی و کائولن جهت کارخانجات کاشی و کارخانجات لعاب سازی تامین گردیده است. همچنین قادریم در بحث مواد مورد نیاز فینیشینگ انواع رنگ های رو لعابی، داخل لعابی، رنگ های حاوی فلزات گرانبها نظیر طلا و پالادیوم و افزودنی های رنگی با افکت های خاص جهت صنایع عکسبرگردان و مظروف را تامین می نماید.

در حوزه مواد اولیه چاپ عکسبرگردان، کاغذ چاپ، روغن چاپ و ورنی کاملا فعال بوده و آمادگی تامین موارد ذکر شده را داریم.

در حوزه کاشی و سرامیک افتخار همکاری با کارخانجات معظمی همچون کاشی تبریز، نازسرام، درساسرام، کاشی نایین، سارا کاشی کاشی سعدی و… در سال های گذشته نصیب ما شده است. با افتخار اعلام می داریم که در صنایع مظروف با مجموعه های ارزشمندی همچون چینی زرین، چینی پردیس کاشان، چینی تقدیس، گل چینی ثابت و… همکاری نزدیکی داشته ایم. در بخش تولید عکسبرگردان همکاری ویژه ای با چاپ عکسبرگردان گل سرخ، چاپ عکسبرگردان گلفام، چاپ عکسبرگردان ثابت و چاپ عکسبرگردان گل نقش توس را داشته ایم.

در سال 1397 پس از تغییرات فراوان در دستور العمل های امور بازرگانی کشور این شرکت اولین مجموعه کشور با تمامی امکانات قانونی جهت تامین مواد اولیه حوزه سفالگری صنایع دستی بود که توسط سازمان میراث فرهنگی به وزارت صنعت و معدن معرفی گردید تا در شرایط آن روز برای تامین مواد اولیه سفالگران محترم اقدام نماید. اعتماد سازمان محترم میراث فرهنگی کشور به این مجموعه را مغتنم شمرده ودر جهت تامین هنرمندان اقدام نمودیم.

پس از سال ها تجربه در تامین مواد اولیه صنعت سرامیکی کشور در شرایط عادی و علی الخصوص در شرایط تحریمی، با داشتن روابط مناسب و کارآمد با تامین کنندگان خارجی و تولیدکنندگان داخلی با تصمیم هیئت مدیره در سال 1396 مطالعات در خصوص ورود به عرصه تولید آغاز گردید. با پتانسیل فنی مجموعه و با تکیه بر دانش فنی کادر مجرب این شرکت این مطالعات منجر به اقدام در حوزه چاپ عکسبرگردان گردید. اواسط سال 96 این شرکت اقدام به دریافت مجوز چاپخانه نمود و با یاری خداوند متعال در سال 97 فاز اول راه اندازی چاپخانه با ظرفیت تولید 7000 برگ عکسبرگردان در روز به پایان رسید و از ابتدای سال 98 کارخانه این مجموعه اشتغال برای 10 نفر فراهم نمود.

صنعت چاپ عکسبرگردان

به طور کلی ایجاد هرگونه نقش در بحث پخت سوم نیازمند بکارگیری عکسبرگردان های مخصوص این حوزه می باشد. در سال های اخیر پیشرفت در حوزه دیجیتال و ظهور پرینترهای هوشمند در حوزه چاپ، در بخش هایی از چاپ عکسبرگردان صنایع مظروف، تحولاتی حاصل شده ولی در مورد عکس هایی که رنگ های خاص مصرف می کنند همچنان روش های سنتی مورد استفاده قرار می گیرند. تمرکز این مجموعه روی اجرای عکس های دارای رنگ های فلزات گرانبها نظیر طلا و پالادیوم می باشد چرا که تامین این گونه رنگ ها در عکس برگردان های مختلف متفاوت است و این مجموعه با سال ها تجربه در بحث فنی و بازرگانی تامین این مواد نقطه قوت خود را در چاپ عکس با رنگ های خاص می بیند. گواه این توان بالفعل در نحوه تولید، ظرافت و کیفیت محصولات نمایان گشته است. در اختیار داشتن آزمایشگاه مجهز برای انجام تست های کنترل کیفی کمک شایانی در ارائه محصولات با دقت بسیار بالا و تامین حداکثری نیاز مشتریان داشته است. چنان چه مفتخریم که تا این لحظه هیچ محصول ارسالی برای رفع نقص به کارخانه این واحد تولیدی برگشت نشده است.

در بخش تحقیق و توسعه تمرکز کارشناسان این شرکت در امکان به کارگیری روش های نوین جهت بهبود هر چه بیشتر کیفیت چاپ می باشد. چنان چه به عنوان مثال اخرین تست ها و تحقیقات با کمک کارشناسان خارجی برای به کار گیری توری های قرمز رنگ در حال انجام است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته تا این لحظه استفاده از توری های قرمز با توجه به کمترین میزان عبور دهی نور بیشترین میزان دقت را حاصل خواهد نمود. در بخش طراحی بحث تحقیق و توسعه همواره با تمرکز بر لزوم نو آوری و ارائه طرح های جدید برای کسب سهم بازار بیشتر و ایجاد مقدمات لازم برای راه اندازی طرح مظروف مجموعه با جدیت در حال پیگیری می باشد.

صنعت چاپ عکسبرگردان به عنوان تامین کننده صنایع مظروف و صنایع دستی در زمینه سفال شناخته می شود. تولیدکنندگان این صنعت با ارائه نقش و طرح های متفاوت تاثیر به سزایی در به روز رسانی صنایع بالا دست خود دارند، چنان چه طرح نهایی تولیدات صنایع مظروف و سفالگری حاصل تلاش طراحان و تولیدکنندگان عکس برگردان می باشد. با وجود گذشت بیش از نیم قرن از آغاز تولید عکس برگردان هنوز جایگزینی برای آن در صنایع بالا دستی وجود ندارد چرا که این صنعت قابلیت به روز رسانی تولیدات خود را با تجهیزات و ابزار گذشته دارا می باشد. این صنعت علاوه بر صنایع مظروف و صنایع دستی، صنعت پوشاک را نیز حمایت می کند. چنانچه محصولات  آن قابلیت ایجاد طرح های نوین به روی پارچه های مورد مصرف صنعت پوشاک را دارد اما با عنایت به عدم توان بالا و توسعه ناپایدارتولید پوشاک در کشور تولید عکسبرگردان در این زمینه نتوانسته توفیق چندانی حاصل نماید.

مشاهده محصولات